Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

liscataps 

29. 2. 2016

57 fotek 29.2.2016 - zobrazení
Cílem dnešní schůzky bylo dětem představit integrovaný záchranný systém v ČR a jeho složky. Policii, hasičský záchranný sbor a zdravotnickou záchranou službu. Děti se měly v průběhu schůzky formou hry zapamatovat důležitá telefonní čísla, která by použila v případě nouze.
Hra na policii - skupinka dětí představovala občany (losem si vybraly věci, které mohly být ukradeny), vedoucí byl zloděj (jeden z obrázků odcizil), 1 dítě policie - prohlédlo si vylosované obrázky, otočilo se zády. Vedoucí jedu věc ukradl, občané zavolali číslo 158 a tím přivolali policii. Policie pak vyšetřila, co bylo odcizeno. - hra na rozvoj spolupráce, zrakového vnímání, rozvoj krátkodobé paměti, na zapamatování tel. čísla Policie ČR.
Zdravotnická záchranná služba - jak poskytnout první pomoc - učíme se stabilizovanou polohu - nácvik, učíme se tel. číslo 155. Pokus - srdeční tep, ukážeme si místo na zápěstí, kde nalezneme srdeční tep, přiložíme kuličku modelíny a zapíchneme do ní párátko - srdeční tep je nyní dobře viditelný - párátko se pohybuje.
Hra s tel. čísly IZS - vedoucí ukazuje tel. čísla s pomocnými obrázky, které mají děti pohybově ztvárnit vždy, když ho vedoucí ukáže. Policie 158 - číslo osm vypadá jako pouta - děti dají ruce za záda a pohybují se v prostoru. Hasiči 150 - číslo nula vypadá jako smotaná hasičská hadice - děti vzpaží ruce a dělají nad hlavou kruhy, houkají. Záchranka 155 - číslo pět vypadá jako značka invalidního vozíčku - děti si sednou do dřepu. - hra na orientaci v tel. číslech, orientaci v prostoru, rychlou reakci na smluvený signál.
Na závěr hra proběhla pouze s čísly, bez orientačních obrázků - i tak jí děti zvládly na jedničku.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron